Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.


 

 

Fortepian Schimmel

Wysokiej klasy niemiecki fortepian Schimmel. Długi koncertowy fortepian o mocnym i głębokim brzmieniu. W idealnym stanie technicznym, obudowa czarna – wysoki połysk.


 

Fortepian Winbach

Model: M 165. Krótki, gabinetowy fortepian wyprodukowany w fabryce Petrof’a. Obudowa w okleinie orzechowej na wysoki połysk. Instrument kilka lat temu przeszedł remont generalny mechaniki. Jest dzięki temu bardzo sprawny i precyzyjny. Dźwiękowo i muzycznie wyjątkowo dobry instrument o dużej kulturze i wyrównanej barwie dźwięku.

 


 

 

Fortepian Yamaha

Oferowany fortepian Yamaha z japońskiego koncernu to świetny instrument dla uczących się jak i profesjonalistów. Stan techniczny fortepianu bardzo dobry.


 

Pianino Yamaha

Typowa , solidna i świetna mechanicznie Yamaha. Instrument w kolorze białym na wysoki połysk, wygląda elegancko i świeżo. Ładna, wyrównana barwa dźwięku bez krzykliwej góry i z całkiem dobrze brzmiącym basem.


 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, czarny półmat. Wysokość pianina 108cm.


 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, ciemny orzech, mat. Wysokość pianina 108cm.


 

Pianino Saturn

Saturn to pianino z wyższej klasy z koreańskiego koncernu Samic. Klasyczna obudowa i bardzo dobre walory brzmieniowe powodują, że jest to bardzo ciekawa propozycja.

Obudowa czarny połysk. Wysokość pianina 122 cm.


 

  

Pianino Samic

Jasna , donośna barwa dźwięku oraz bardzo precyzyjny mechanizm to cechy tego pianina. Obudowa prosta ale z charakterem w ładnej okleinie. Samic to potężna koreańska firma produkująca naprawdę niezłe instrumenty.


 

 

Pianino Yamaha

U1 to model cieszący się słusznie, bardzo dobra sławą. Instrument znajdujący się w naszej ofercie to klasyczny przedstawiciel pianin z klasy średniej-wyższej .Doskonale, wyrównane brzmienie i mechanizm do którego pracy nie można mieć zastrzeżeń. Obudowa czarna na wysoki połysk w dobrym stanie, będzie ozdobą każdego wnętrza.


 

 
  

Pianino Schimmel

Ciekawe pianino ze znakomitej niemieckiej fabryki Schimmel. Nietypowa nakrywa klawiatury oraz niewielkie rozmiary instrumentu tylko podkreślają możliwości muzyczne pianina. Ciepla i równa barwa dźwięku oraz znakomite parametry techniczne to typowe cechy pianin Schimmel.


 

 

Pianino Silent – niedostępne

Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
– mahoń, półmat.

 

 

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji