Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.
Fortepian Bösendorfer


Bosendorfer 1 Fortepian Bösendorfer z rocznika 1920 to najwyższa światowa klasa, obok instrumentów firmy Steinway & Sons. Egzemplarz, który oferujemy do sprzedaży jest instrumentem o długości 180 cm z charakterystyczną barwą dźwięku. Mechanika z podwójną repetycją precyzyjnie odda zamierzenia pianisty. Stan techniczny instrumentu - bardzo dobry.

Dostępny w kolorze:
- czarny,  wysoki połysk.  

Pianino Th Betting


t b Historia oferowanego pianina Th Betting zaczyna się w Rosji, przez Leszno aż do Legnicy od roku 1887. Pianino w ciekawej obudowie  ma piękną i głęboką barwą.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, półmat. 

 

Pianino Grondahl futura 2


gron Idealne dla ucznia i muzyka,posiada równą, dość twardą klawiaturę z rewelacyjną mechaniką i szybką repetycją,prawie nie używana.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Grotrian Steinweg


gs Podstawą tradycji pianin Grotrian-Steinweg pozostaje niezmiennie unikalny dźwięk, oferowane pianino ma ciekawą obudowę i niezawodny mechanizm.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino Nystrom


nystrom Pianino szwedzkiej firmy "NYSTROM" Bardzo dobre brzmienie, instrument bardzo dynamiczny.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Yamaha


yamaha Pianino Yamaha to model średniej klasy, charakteryzujące się najlepszą jakością oraz cechami. Pianino wykonane ze szczególną starannością i dbałością o szczegóły, oferując wspaniałą reprodukcję tonalną oraz czułość.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Sauter


sauter Oferowane pianino niemieckiego producenta to solidny w bardzo dobrym stanie technicznym instrument. Mechanizm marki Renner.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Weinbach


wienbach Czeskie pianino Weinbach to solidnie przygotowany technicznie instrument, zastosowane produkty są zdecydowanie lepszyme od używanych w produkcji pianin polskich.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Yamaha


yamaha Dzięki okazałej obudowie ten model zapewnia wspaniałą jakość brzmienia oraz nowoczesny wygląd. Stan techniczny instrumentu jak w nowym pianinie, obudowa pięknie zachowana bez śladów użytkowania.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino J.O. Baumgardt


baumgardt Producentem pianina jest wiodący na rynku skandynawskim producent pianin i fortepianów. Instrument ma zamontowany mechanizm Renner, w naszej pracowni został przygotowany tak aby jego parametry nie odbiegały od parametrów fabrycznych.

Dostępny w kolorze:
- orzech, pół połysk.  

Pianino Rosler


rosler Pianino Rosler wywodzące się z czeskiej fabryki Petrof. Jego stan techniczny i wizualny jest bardzo dobry.


Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk. 

Pianino Silent - niedostępne


silent Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
- mahoń, półmat. 
Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji

canada goose jackets sale usa canada goose black friday deals canada goose winnipeg factory parajumpers down rating how to tell canada goose fake Windows Embedded CE 6.0 download del prodotto chiave