Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.


 

 

Fortepian Schimmel

Wysokiej klasy niemiecki fortepian Schimmel. Długi koncertowy fortepian o mocnym i głębokim brzmieniu. W idealnym stanie technicznym, obudowa czarna – wysoki połysk.


 

Fortepian Winbach

Model: M 165. Krótki, gabinetowy fortepian wyprodukowany w fabryce Petrof’a. Obudowa w okleinie orzechowej na wysoki połysk. Instrument kilka lat temu przeszedł remont generalny mechaniki. Jest dzięki temu bardzo sprawny i precyzyjny. Dźwiękowo i muzycznie wyjątkowo dobry instrument o dużej kulturze i wyrównanej barwie dźwięku.


 

Fortepian Yamaha

Oferowany fortepian Yamaha z japońskiego koncernu to świetny instrument dla uczących się jak i profesjonalistów. Stan techniczny fortepianu bardzo dobry.


 

Pianino Saturn

Pianino Saturn w ciemnej orzechowej obudowie. Bardzo solidne pianino wyprodukowane w potężnym koreańskim koncernie Samic. Charakteryzuje się głęboką i ciepłą barwą dźwięku i świetnie pracującym mechanizmem. Stan techniczny instrumentu jest bardzo dobry.


 

 

Pianino Astor

Podobnie jak Saturn to handlowa nazwa firmy Samic. Ten konkretny egzemplarz wyróżnia się ładną i równą barwą dźwięku. Typowe niezawodne mechanizmy Samic. Obudowa w jasnym półmatowym orzechu.


 

 Pianino Weinbach

Pianino w obudowie orzach naturalny półmat. Weinbach to handlowa nazwa czeskiego producenta Petrof. Jest to wyższy model instrumentu 118cm wysokości co gwarantuje głęboki i pełny bas oraz wyrównane średnice i dyskant. Pianina i fortepiany Weinbach cieszą się zasłużenie dobrą sławą.


 

Pianino Yamaha

Typowa , solidna i świetna mechanicznie Yamaha. Instrument w kolorze białym na wysoki połysk, wygląda elegancko i świeżo. Ładna, wyrównana barwa dźwięku bez krzykliwej góry i z całkiem dobrze brzmiącym basem.


 

 

Pianino Diapason

Diapason to ekskluzywna odmiana znakomitej marki jaką jest Kawai. Instrument jest potężny, ma 132 cm wysokości co przekłada się na klasę dźwięku. Czarny lakier na wysoki połysk i obudowa o bardzo klasycznych kształtach dopełniają wizerunku wysokiej klasy pianina jakim jest.


 

 

Pianino Kawai

Klasyczne pianino Kawai. Model o wysokości 122 cm to duży instrument ze znakomitym dźwiękiem. Piękna obudowa w czarnym lakierze o wysokim połysku podkreśla wysoką klasę instrumentu.


 

 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, czarny półmat. Wysokość pianina 108cm.


 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, ciemny orzech, mat. Wysokość pianina 108cm.


 

Pianino Saturn

Saturn to pianino z wyższej klasy z koreańskiego koncernu Samic. Klasyczna obudowa i bardzo dobre walory brzmieniowe powodują, że jest to bardzo ciekawa propozycja.

Obudowa czarny połysk. Wysokość pianina 122 cm.


 

  

Pianino Samic

Jasna , donośna barwa dźwięku oraz bardzo precyzyjny mechanizm to cechy tego pianina. Obudowa prosta ale z charakterem w ładnej okleinie. Samic to potężna koreańska firma produkująca naprawdę niezłe instrumenty.


 

Pianino Yamaha

U1 to model cieszący się słusznie, bardzo dobra sławą. Instrument znajdujący się w naszej ofercie to klasyczny przedstawiciel pianin z klasy średniej-wyższej .Doskonale, wyrównane brzmienie i mechanizm do którego pracy nie można mieć zastrzeżeń. Obudowa czarna na wysoki połysk w dobrym stanie, będzie ozdobą każdego wnętrza.


 

Pianino Schimmel

Ciekawe pianino ze znakomitej niemieckiej fabryki Schimmel. Nietypowa nakrywa klawiatury oraz niewielkie rozmiary instrumentu tylko podkreślają możliwości muzyczne pianina. Ciepla i równa barwa dźwięku oraz znakomite parametry techniczne to typowe cechy pianin Schimmel.


 

 

Pianino Silent – niedostępne

Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
– mahoń, półmat.

 

 

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji
Anal
Threesome
Mature