Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.
 

Fortepian Yamaha


yamaha Fortepian japońskiego koncernu Yamaha, to instrument o solidnym, bogatym i potężnym brzmieniu. Idealny na koncerty, choć można na nim również ćwiczyć grę zarówno utworów klasycznych, jak i współczesnych kompozycji.

Instrument przeznaczony jest dla szerokiego zakresu pianistów. Oprócz niesamowitego brzmienia, cechuje się również ciekawym designem, w połączeniu z czarnym kolorem w wysokim połysku.

Dostępny w kolorze:
- czarny,  wysoki połysk.  

Fortepian Gaveau


gaveau Gaveau to francuski fortepian gabinetowy. Ten dostępny w naszej ofercie jest o wyrównanej barwie dźwięku. Doskonale się sprawdza jako instrument do nauki, jak i domowego muzykowania ze znajomymi. Dobry instrument dla uczniów szkół muzycznych oraz studentów akademii muzycznych. Oferowany egzemplarz pochodzi z ok. 1950 roku. Długość fortepianu to 165 cm.

Dostępny w kolorze:
- orzech naturalny, półpołysk.
 

 

Fortepian Bösendorfer


Bosendorfer 1 Fortepian Bösendorfer z rocznika 1920 to najwyższa światowa klasa, obok instrumentów firmy Steinway & Sons. Egzemplarz, który oferujemy do sprzedaży jest instrumentem o długości 180 cm z charakterystyczną barwą dźwięku. Mechanika z podwójną repetycją precyzyjnie odda zamierzenia pianisty. Stan techniczny instrumentu - bardzo dobry.

Dostępny w kolorze:
- czarny,  wysoki połysk.  

Fortepian Steinway & Sons


steinway Najwyższa półka fortepianów, czyli Steinway. Ten znakomity instrument pochodzi z 1924 roku. Pierwotnie miał fabrycznie zamontowany mechanizm pianolowy, ale wiele lat temu został zdemontowany. Fortepian ciekawie się prezentuje, a elegancji dodaje półmatowa orzechowa obudowa w połączeniu ze złotymi elementami.

Mechanizm, obudowa, naciąg strun oraz cała dźwięcznica są po pełnej renowacji, fortepian jest w idealnym stanie technicznym. Długość fortepianu to 200 cm.

Dostępny w kolorze:
- orzech barwiony półmat.
  

Pianino Yamaha


yamaha Dzięki okazałej obudowie ten model zapewnia wspaniałą jakość brzmienia oraz nowoczesny wygląd. Stan techniczny instrumentu jak w nowym pianinie, obudowa pięknie zachowana bez śladów użytkowania.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino August Forster


af Pianino firmy August Forster jest w idealnym stanie technicznym, stan wizualny również bardzo dobry, przygotowany do nauki gry i domowego koncertowania.

Dostępny w kolorze:
- wenge, połysk. 

Pianino Schimmel


schimmel-1-gotowe Oferujemy markowe niemieckie pianino Schimmel z mechanizmem Rennera. Uroku dodają piękne lamki. Pianino z głębokim i donośnym dźwiękiem sprawdzi się jako instrument do nauki gry lub domowego koncertowania. Instrument jest w stanie technicznym idealnym.

Dostępny w kolorze:
- orzech, wysoki połysk.  

Pianino Ekstroms


ekstroms Pianino szwedzkiej firmy Ekstroms. W bardzo dobrym stanie technicznym, ma piękny, wyrazisty dźwięk, głęboki jak na swoje rozmiary.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino Rosler


rosler Pianino Rosler z czeskiej fabryki pianin i fortepianów. Świetnie brzmi, świetnie wygląda, jest w stanie technicznym bardzo dobrym. Mechanizm firmy Renner gwarantuje wysoką jakość dźwięku.

Dostępny w kolorze:
- ciemny machoń, połysk 

Pianino Svenska Pianofabriken


Svenska Stylowe pianino marki Svenska. W bardzo dobrym stanie technicznym i pięknej obudowie. Świetna praca mechanizmu zagwarantuje piękny, głęboki dźwięk.

Dostępny w kolorze:
- ciemny machoń, połysk. 

Pianino Fazer


fazer Ładne fińskie pianino Fazer, elegancji dodaje czarna matowa obudowa. Technicznie instrument jest jak nowy, świetnie nadaje się do nauki gry jak i domowego muzykowania.

Dostępny w kolorze:
- czarny, matowy.   

Pianino Rosler


rosler Pianino Rosler z czeskiej fabryki Petrof'a. Pod względem technicznym jest w stanie idealnym, wizualnie nie brakuje mu niczego, piękna biała obudowa prezentuje się intrygująco.

Dostępny w kolorze:
- biały, połysk.  

Pianino Grotrian Steinweg


Grotrian Steinweg Oferowane pianino Grotrian-Steinweg pochodzi z rodzinnej manufaktury będącej obecnie w rękach V-go oraz VI-go pokolenia Grotrian. Instrument wyprodukowany w niemieckiej fabryce z profesjonalnym mechanizmem firmy Renner zapewni wysoką jakość dźwięku.

 

Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk.  


Pianino Schimmel


schimmel Oferujemy markowe niemieckie pianino Schimmel z mechanizmem Rennera. Świetnie sprawdzi się jako instrument do nauki gry na pianinie lub domowego koncertowania. Instrument jest w stanie technicznym idealnym.

Dostępny w kolorze:
- orzech, wysoki połysk.  


Pianino J. O. Baumgardt


baumgardt Pianino Baumgardt w interesującej obudowie. Mechanizm Schwander jest niezawodny i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Dostępny w kolorze:
- ciemny czerwony. 

Pianino J.O. Baumgardt


baumgardt Producentem pianina jest wiodący na rynku skandynawskim producent pianin i fortepianów. Instrument ma zamontowany mechanizm Renner, w naszej pracowni został przygotowany tak aby jego parametry nie odbiegały od parametrów fabrycznych.

Dostępny w kolorze:
- orzech, pół połysk.  

Pianino Legnica


legnica W polskiej fabryce pianina produkowane były od 1947 roku. Egzemplarz który posiadamy w naszej ofercie jest technicznie bardzo dobrze przygotowany. Polecamy dla uczących się gry na pianinie.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech.  

Pianino Rosler


rosler Pianino Rosler wywodzące się z czeskiej fabryki Petrof. Jego stan techniczny i wizualny jest bardzo dobry.


Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk.


Pianino Ibach


ibach Prezentujemy niemieckie pianino firmy Ibach, produkcję instrumentów firma rozpoczęła w 1974 roku kiedy powstały pierwsze fortepiany i organy.  Instrumenty produkowane do dzisiaj to połączenie uniwersalnego i klasycznego designu oraz wysokiej jakości wykonania. Zastosowana mechanika w tym instrumencie to niezawodny Renner.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, mat. 

Pianino Yamaha


yamaha Pianino Yamaha to świetny wybór dla osób uczących się gry jak i bardziej doświadczonych,  które chciałyby pograć w gronie znajomych.  Mechanizm producenta zagwarantuje świetne doznania brzmieniowe.

Dostępny w kolorze:
- ciemny orzech, mat. 

Pianino Trasthe Superb


superb Trasthe Superb to szwedzkie pianino z mechaniką Flemming’a będzie bardzo dobrze nadawało się do nauki gry jak i domowego użytku.  Stan techniczny instrumentu jest bardzo dobry.

Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk. 

Pianino Euterpe


Euterpe Pianino firmy Euterpe, będzie bardzo dobrze służyło jako instrument do nauki jak i domowego muzykowania. Jego niewielkie wymiary i ciekawy design będą pasowały do każdego mieszkania. Mechanika firmy Renner zapewni bardzo dobre walory muzyczne.

Dostępny w kolorze:
- orzech, półmat. 

Pianino Baumgardt


baumgardt Pianino Baumgardt to szwedzki instrument, którego jakość wykonania oraz mechanika Schwander’a tworzą bardzo interesującą całość. Instrument pomimo niewielkich gabarytów oferuje dźwięk mocny i selektywny. Pianino idealnie nadaje się do nauki gry oraz domowego muzykowania.

Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk. 

Pianino Weinbach


weinbach Piano Weinbach, które oferujemy to instrument z czeskiej fabryki Petrof’a, która produkuje instrumenty w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz tradycję. Bardzo dobry instrument do nauki gry.

Dostępny w kolorze:
- ciemny orzech, połysk. 

Pianino Silent


silent Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
- mahoń, półmat. 
Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji