Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.


 

Fortepian K. Kawai

Model M-186cm długości. To profesjonalny fortepian oferujący imponujące i zdecydowane brzmienie. Jest to duży fortepian o głębokiej i pełnej barwie świetnie nadający się do domu jak również kameralnych sal koncertowych. Obudowa w kolorze czarnym na wysoki połysk.


 

Pianino Hellas

 


 

Pianino Yamaha

 


 

Pianino Calisia

Pianino Calisia z polskiej Fabryki pianin i fortepianów to świetny instrument dla szkół do nauki gry oraz do muzykowania w domowym zaciszu.


 

Pianino Kawai

Pianino Kawai to wysokiej jakości instrument oferujący mocny głęboki dźwięk. Ekskluzywna czarna obudowa na wysoki połysk podkreśla jakoś pianina.


 

Pianino Yamaha

Yamaha to pianino, które pomimo niewielkiej wysokości posiada bardzo dobre brzmienie. Pianino jest w klasycznej obudowie.


 

 

Pianino Calisia Polonez Kalisz

Pianino z polskiej fabryki pianin i fortepianów w Kaliszu. Duży instrument o mocnym dźwięku.


 

Pianino Petrof

Doskonały model pianina Petrof. Profesjonalnie zaprojektowany model o wysokości 103 cm posiada ponadczasową stylistykę oraz rewelacyjne walory brzmieniowe. Charakteryzuje się bardzo ciepłym, brzmieniem.


 

Pianino Nordiska Piano

Pianino Nordiska Piano – kolor jasny orzech.  Instrument w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.  Będzie świetnie brzmiało. Polecam do nauki gry, ćwiczenia i muzykowania.


 

Pianino Irmler

Pianino niemieckiego producenta Blüthner Pianofortefabrik. W klasycznej obudowie na wysoki połysk.


 

Pianino Baldwin

Pianino wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, firma ze 150 letnią tradycją.


 

Pianino Weiss

Niemiecki pianino Weiss w bardzo dobrym stanie. Obudowa biała, półmat.


 

Pianino Hyundai

Pianino Hyundai od znanego koncernu z wieloletnią tradycją. Mechanizm w bardzo dobrym stanie, obudowa w kolorze barwionego orzecha.


 

 

Pianino Ferd. Manthey

Pianino niemieckiego producenta Ferdinand’a Manthey’a. Pięknie brzmiący instrument opakowany w klasyczną obudowę w kolorze jasnego orzecha.


 

 

Pianino Grondahl

Pianino firmy Grondahl jest idealne dla ucznia i muzyka, rewelacyjna mechanika.


 

 

Pianino Legnica

Pianio Legnica to polska marka pianin i fortepianów akustycznych produkowanych od 1947r. Przez wiele lat królowała w wielu polskich szkołach i przedszkolach. Instrument w ciemnej klasycznej, zdobionej obudowie.


 

 

Pianino Rosler

Rosler to pianino czeskiego producenta pianin i fortepianów (Petrof) uznanego na całym Świecie. Posiada znakomity firmowy mechanizm. Obudowa w kolorze jasnego orzecha.


 

Pianino Weinbach

Pianina Weinbach produkowane są przez firmę Petrof w oparciu o sprawdzone przez dziesięciolecia rozwiązania konstrukcyjne. Marka Weinbach produkowana jest z myślą o tych klientach, którzy mają ograniczony budżet, a chcą kupić średniej klasy pianino do celów edukacyjnych, z dobrym brzmieniem, solidnym mechanizmem i stabilnym strojem. Ten egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie technicznym, obudowa w kolorze ciemnego orzecha barwionego, półmat. 

 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, czarny półmat. Wysokość pianina 108cm.


 

   

Pianino Schimmel

Ciekawe pianino ze znakomitej niemieckiej fabryki Schimmel. Nietypowa nakrywa klawiatury oraz niewielkie rozmiary instrumentu tylko podkreślają możliwości muzyczne pianina. Ciepla i równa barwa dźwięku oraz znakomite parametry techniczne to typowe cechy pianin Schimmel.


 

Pianino Silent – niedostępne

Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
– mahoń, półmat.

 

 

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji