Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.

——

 

Fortepian Schimmel

Wysokiej klasy niemiecki fortepian Schimmel. Długi koncertowy fortepian o mocnym i głębokim brzmieniu. W idealnym stanie technicznym, obudowa czarna – wysoki połysk.

——

 

 

Fortepian Yamaha

Oferowany fortepian Yamaha z japońskiego koncernu to świetny instrument dla uczących się jak i profesjonalistów. Stan techniczny fortepianu bardzo dobry.

——
 
 

Pianino Fazer


——

 
 

Pianino Samic

Jasna , donośna barwa dźwięku oraz bardzo precyzyjny mechanizm to cechy tego pianina. Obudowa prosta ale z charakterem w ładnej okleinie. Samic to potężna koreańska firma produkująca naprawdę niezłe instrumenty.
——

 

Pianino Petrof

Prosta i nie narzucająca niczego obudowa w kolorze białym. Pianino ma ładny, głęboki dźwięk i bardzo dobrze pracujący mechanizm. Jest to normalny solidny przedstawiciel firmy Petrof.
——

 

 

Pianino Schimmel

Świetna niemiecka marka w ciekawej obudowie. To pianino to klasyczny, bardzo solidny Schimmel obdarzony dobrym dźwiękiem i znakomicie pracującym mechanizmem. Ciekawe rozwiązanie posadowienia pulpitu nadaje mu dodatkowego uroku.
——

 

 

Pianino Yamaha

U1 to model cieszący się słusznie, bardzo dobra sławą. Instrument znajdujący się w naszej ofercie to klasyczny przedstawiciel pianin z klasy średniej-wyższej .Doskonale, wyrównane brzmienie i mechanizm do którego pracy nie można mieć zastrzeżeń. Obudowa czarna na wysoki połysk w dobrym stanie, będzie ozdobą każdego wnętrza.
——

 
 

Pianino Weinbach

Bardzo solidny instrument z czeskiej fabryki Petrofa. Miła i głęboka barwa dźwięku oraz doskonały stan mechanizmu powodują ze instrument jest godnym przedstawicielem swojego producenta.
——

 

Pianino Hellas

Szwedzkie pianino o typowej prostej i nie narzucającej się stylistyce obudowy. Dobre wykonanie i zastosowanie świetnego niemieckiego mechanizmu to atuty tego instrumentu.
——

 
 

Pianino Campbell

Pianino produkcji angielskiej mało znane w Polsce. Ma ładną barwę dzwięku i mechanizm w doskonałym stanie. Instrument ma też nowy lakier, czarny półmat.
——

  
 
  

Pianino Schimmel

Ciekawe pianino ze znakomitej niemieckiej fabryki Schimmel. Nietypowa nakrywa klawiatury oraz niewielkie rozmiary instrumentu tylko podkreślają możliwości muzyczne pianina. Ciepla i równa barwa dźwięku oraz znakomite parametry techniczne to typowe cechy pianin Schimmel.
——

 

Pianino Legnica

Typowy polski instrument z lat osiemdziesiątych. Wyróżnia się naprawdę niezłym dźwiękiem. Pianino właściwie w ogóle nie posiada zużycia a po dokonanych naprawach i gruntownej regulacji pracuje jak nowy instrument. Pianino ma nowy lakier co podnosi jego walory estetyczne. Jest to solidne pianino za niewielkie pieniądze.
——

 

Pianino Weinbach

Pianina Weinbach produkowane są w czeskiej fabryce Petrof’a w oparciu o sprawdzone przez dziesięciolecia rozwiązania konstrukcyjne. Marka Weinbach produkowana jest z myślą o tych klientach, którzy mają ograniczony budżet, a chcą kupić średniej klasy pianino do celów edukacyjnych. 
——

 

Pianino Silent – niedostępne

Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
– mahoń, półmat.

——

 

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji