Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.
 

Fortepian Schimmel


Wysokiej klasy niemiecki fortepian Schimmel. Długi koncertowy fortepian o mocnym i głębokim brzmieniu. W idealnym stanie technicznym, obudowa czarna - wysoki połysk.


 

Fortepian Scholze


Fortepian od czeskiego producenta Petrof'a. Zapewnia piękny dźwięk za rozsądną cenę.  Fortepiany Scholze są idealne dla początkujących, szkół, a nawet dla bardziej wymagających pianistów.


 

Fortepian Yamaha


Oferowany fortepian Yamaha z japońskiego koncernu to świetny instrument dla uczących się jak i profesjonalistów. Stan techniczny fortepianu bardzo dobry.


 
 
  

Pianino Yamaha


U1 to model cieszący się słusznie, bardzo dobra sławą. Instrument znajdujący się w naszej ofercie to klasyczny przedstawiciel pianin z klasy średniej-wyższej .Doskonale, wyrównane brzmienie i mechanizm do którego pracy nie można mieć zastrzeżeń. Obudowa czarna na wysoki połysk w dobrym stanie, będzie ozdobą każdego wnętrza. 
 

Pianino Weinbach


Bardzo solidny instrument z czeskiej fabryki Petrofa. Miła i głęboka barwa dźwięku oraz doskonały stan mechanizmu powodują ze instrument jest godnym przedstawicielem swojego producenta. 


Pianino Hellas


Szwedzkie pianino o typowej prostej i nie narzucającej się stylistyce obudowy. Dobre wykonanie i zastosowanie świetnego niemieckiego mechanizmu to atuty tego instrumentu. 
 

Pianino Campbell


Pianino produkcji angielskiej mało znane w Polsce. Ma ładną barwę dzwięku i mechanizm w doskonałym stanie. Instrument ma też nowy lakier, czarny półmat. 
 

Pianino Yamaha


Typowy nie duży japoński instrument. Świetna praca mechanizmu i dobre solidne brzmienie. Niewielkie rozmiary pianina, jego marka i stan powodują, że są to instrumenty poszukiwane na rynku. 
  

Pianino Schimmel


Ciekawe pianino ze znakomitej niemieckiej fabryki Schimmel. Nietypowa nakrywa klawiatury oraz niewielkie rozmiary instrumentu tylko podkreślają możliwości muzyczne pianina. Ciepla i równa barwa dźwięku oraz znakomite parametry techniczne to typowe cechy pianin Schimmel. 

Pianino Legnica


Typowy polski instrument z lat osiemdziesiątych. Wyróżnia się naprawdę niezłym dźwiękiem. Pianino właściwie w ogóle nie posiada zużycia a po dokonanych naprawach i gruntownej regulacji pracuje jak nowy instrument. Pianino ma nowy lakier co podnosi jego walory estetyczne. Jest to solidne pianino za niewielkie pieniądze. 

Pianino Samic


Instrument od koreańskiego producenta pianin i fortepianów. Instrument jest w stanie technicznym bardzo dobrym. Ciekawa i nietypowa obudowa pianina.
 

Pianino Weinbach


Pianina Weinbach produkowane są w czeskiej fabryce Petrof'a w oparciu o sprawdzone przez dziesięciolecia rozwiązania konstrukcyjne. Marka Weinbach produkowana jest z myślą o tych klientach, którzy mają ograniczony budżet, a chcą kupić średniej klasy pianino do celów edukacyjnych.  

Pianino Silent - niedostępne


Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
- mahoń, półmat. 
Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji

 • C2010-657
 • C2070-585
 • C2090-303
 • C2090-540
 • C2180-276
 • C4040-122
 • C4040-123
 • C4040-124
 • C4040-221
 • C4040-224
 • C4040-225
 • 70-410 70-457 810-420 070-417 640-911 C4040-225 C_THR12_66 70-246 BH0-013 C_TB1200_88