Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.
 

 

Fortepian Boston - Designed by Steinway & Sons


Zaprojektowany przez Steinway'a fortepian Boston. Instrument jest bezkonkurencyjny pod względem jakości wykonania i dźwięku w stosunku do ceny. Doskonała propozycją dla każdej szkoły lub domu.


 

Fortepian Forster


Niemiecki fortepian z wieloletnią tradycją budowy pianin i fortepianów, pierwsze pianino powstało w 1862 roku. Instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym, obudowa czarna nie nosi śladów uszkodzeń/otarć. Świetne brzmienie!


 

Fortepian Schimmel


Wysokiej klasy niemiecki fortepian Schimmel. Długi koncertowy fortepian o mocnym i głębokim brzmieniu. W idealnym stanie technicznym, obudowa czarna - wysoki połysk.


 

Fortepian Scholze


Fortepian od czeskiego producenta Petrof'a. Zapewnia piękny dźwięk za rozsądną cenę.  Fortepiany Scholze są idealne dla początkujących, szkół, a nawet dla bardziej wymagających pianistów.


 

Fortepian Yamaha


Oferowany fortepian Yamaha z japońskiego koncernu to świetny instrument dla uczących się jak i profesjonalistów. Stan techniczny fortepianu bardzo dobry.


 

Fortepian Bösendorfer


Fortepian Bösendorfer z rocznika 1920 to najwyższa światowa klasa, obok instrumentów firmy Steinway & Sons. Egzemplarz, który oferujemy do sprzedaży jest instrumentem o długości 180 cm z charakterystyczną barwą dźwięku. Mechanika z podwójną repetycją precyzyjnie odda zamierzenia pianisty. Stan techniczny instrumentu - bardzo dobry.

Dostępny w kolorze:
- czarny,  wysoki połysk.  

Pianino Zeitter & Winkelmann


Powojenne niemiecki pianino z dobrym donośnym dźwiękiem. Czarna obudowa jest w stanie dobrym natomiast stan techniczny instrumentu jest bardzo dobry.

 
 

Pianino Malmsjo


Bardzo solidne pianino ze szwedzkiej fabryki zamkniętej niestety już w 1977 roku. Rzadko spotykana marka na rynku.

 
 

 

Pianino Nordiska


Współczesne szwedzkie pianino. Bardzo dobry instrument, w idealnym stanie technicznym, jedno z lepszych szwedzkich pianin na rynku.


 

Pianino Grotrian Steinweg


Podstawą tradycji pianin Grotrian-Steinweg pozostaje niezmiennie unikalny dźwięk, oferowane pianino ma ciekawą obudowę i niezawodny mechanizm.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino Nystrom


Nystrom to szwedzkie pianino z bardzo dobrą mechaniką. Stan techniczny bardzo dobry.


 

Pianino Yamaha


Pianino Yamaha to model średniej klasy, charakteryzujące się najlepszą jakością oraz cechami. Pianino wykonane ze szczególną starannością i dbałością o szczegóły, oferując wspaniałą reprodukcję tonalną oraz czułość.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Petrof


W czeskiej fabryce Petrof'a powstają bardzo dobre instrumenty między innymi oferowane pianino.

Dostępny w kolorze:
- czarny, półmat.  

Pianino Weinbach


Czeskie pianino Weinbach to solidnie przygotowany technicznie instrument, zastosowane produkty są zdecydowanie lepszyme od używanych w produkcji pianin polskich.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Yamaha


Dzięki okazałej obudowie ten model zapewnia wspaniałą jakość brzmienia oraz nowoczesny wygląd. Stan techniczny instrumentu jak w nowym pianinie, obudowa pięknie zachowana bez śladów użytkowania.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino Yamaha


Bardzo dobre technicznie oferowane pianino jest odpowiednie dla początkującego gracza i spełni wymagania profesjonalnego pianisty.  

Pianino Svenska


Współczesne pianino marki Svenska w bardzo dobrym stanie technicznym.


 

Pianino Weinbach


Pianina Weinbach produkowane są w czeskiej fabryce Petrof'a w oparciu o sprawdzone przez dziesięciolecia rozwiązania konstrukcyjne. Marka Weinbach produkowana jest z myślą o tych klientach, którzy mają ograniczony budżet, a chcą kupić średniej klasy pianino do celów edukacyjnych.  

Pianino Silent - niedostępne


Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
- mahoń, półmat. 
Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji

canada goose jackets sale usa windows-7-pas-cher windows-7-pas-cher-2 windows-8.1-pas-cher windows-7-ultimate-product-key windows-8.1-pro-key windows-8-product-key-free windows-7-product-key windows-8-online-key windows-7-ultimate-product-key windows-8-1-serial-key windows-8.1-pro-key