Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.
Fortepian Bösendorfer


Bosendorfer 1 Fortepian Bösendorfer z rocznika 1920 to najwyższa światowa klasa, obok instrumentów firmy Steinway & Sons. Egzemplarz, który oferujemy do sprzedaży jest instrumentem o długości 180 cm z charakterystyczną barwą dźwięku. Mechanika z podwójną repetycją precyzyjnie odda zamierzenia pianisty. Stan techniczny instrumentu - bardzo dobry.

Dostępny w kolorze:
- czarny,  wysoki połysk.  

Pianino Th Betting


t b Historia oferowanego pianina Th Betting zaczyna się w Rosji, przez Leszno aż do Legnicy od roku 1887. Pianino w ciekawej obudowie  ma piękną i głęboką barwą.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, półmat. 

 

Pianino Grondahl futura 2


gron Idealne dla ucznia i muzyka,posiada równą, dość twardą klawiaturę z rewelacyjną mechaniką i szybką repetycją,prawie nie używana.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Grotrian Steinweg


gs Podstawą tradycji pianin Grotrian-Steinweg pozostaje niezmiennie unikalny dźwięk, oferowane pianino ma ciekawą obudowę i niezawodny mechanizm.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino Nystrom


nystrom Pianino szwedzkiej firmy "NYSTROM" Bardzo dobre brzmienie, instrument bardzo dynamiczny.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Yamaha


yamaha Pianino Yamaha to model średniej klasy, charakteryzujące się najlepszą jakością oraz cechami. Pianino wykonane ze szczególną starannością i dbałością o szczegóły, oferując wspaniałą reprodukcję tonalną oraz czułość.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Sauter


sauter Oferowane pianino niemieckiego producenta to solidny w bardzo dobrym stanie technicznym instrument. Mechanizm marki Renner.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Weinbach


wienbach Czeskie pianino Weinbach to solidnie przygotowany technicznie instrument, zastosowane produkty są zdecydowanie lepszyme od używanych w produkcji pianin polskich.

Dostępny w kolorze:
- 

Pianino Yamaha


yamaha Dzięki okazałej obudowie ten model zapewnia wspaniałą jakość brzmienia oraz nowoczesny wygląd. Stan techniczny instrumentu jak w nowym pianinie, obudowa pięknie zachowana bez śladów użytkowania.

Dostępny w kolorze:
- jasny orzech, połysk. 

Pianino J.O. Baumgardt


baumgardt Producentem pianina jest wiodący na rynku skandynawskim producent pianin i fortepianów. Instrument ma zamontowany mechanizm Renner, w naszej pracowni został przygotowany tak aby jego parametry nie odbiegały od parametrów fabrycznych.

Dostępny w kolorze:
- orzech, pół połysk.  

Pianino Rosler


rosler Pianino Rosler wywodzące się z czeskiej fabryki Petrof. Jego stan techniczny i wizualny jest bardzo dobry.


Dostępny w kolorze:
- orzech, połysk. 

Pianino Silent - niedostępne


silent Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
- mahoń, półmat. 
Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji

parajumpers harry rosen canada goose jakker parajumpers down rating window 7 home premium n product key where to buy genuine canada goose canada goose solaris parka danmark hunting canada geese in uk