Warning: include(//wp-includes/Requests/Exception/dump.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /wp-settings.php on line 2

Warning: include(//wp-includes/Requests/Exception/dump.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /wp-settings.php on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening '//wp-includes/Requests/Exception/dump.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in /wp-settings.php on line 2
Pianina i Fortepiany :: Pracownia Artystyczna » Instrumenty używane

Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.


 

Fortepian Petrof

Fortepian czeskiego producenta pianin i fortepianów. Jest to fabryka z wieloletnią tradycją, od 1864r. buduje fortepiany. Oferowany egzemplarz to bardzo dobrze brzmiący instrument w ciemnej obudowie.

Długość: 160 cm.


 

Fortepian Petrof

Fortepian czeskiego producenta pianin i fortepianów. Jest to fabryka z wieloletnią tradycją, od 1864r. buduje fortepiany. Oferowany egzemplarz to bardzo dobrze brzmiący instrument. Stan obudowy jest dobry, z widocznymi śladami użytkowania.

Długość: 170 cm.


 

Fortepian K. Kawai

Model M-186cm długości. To profesjonalny fortepian oferujący imponujące i zdecydowane brzmienie. Jest to duży fortepian o głębokiej i pełnej barwie świetnie nadający się do domu jak również kameralnych sal koncertowych. Obudowa w kolorze czarnym na wysoki połysk.

Długość: 180 cm.


 

Pianino Kawai 

Pianino Legnica 

Pianino Nordiska 

Pianino Grondahl 

Pianino Ed. Seiler 

Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Instrument w pięknej klasycznej obudowie charakteryzujący się świetnym brzmieniem.


 

Pianino Samic

Pianino Samic wyprodukowane przez koreański koncern który od kilku lat jest właścicielem marek takich jak Ed. Seiler. Instrument w klasycznej jasnej obudowie.


 

Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.


 

 

Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.

 


 

Pianino Calisia

Pianino Calisia z polskiej Fabryki pianin i fortepianów to świetny instrument dla szkół do nauki gry oraz do muzykowania w domowym zaciszu.


 

Pianino Yamaha

Yamaha to pianino, które pomimo niewielkiej wysokości posiada bardzo dobre brzmienie. Pianino jest w klasycznej obudowie.


 

Pianino Irmler

Pianino niemieckiego producenta Blüthner Pianofortefabrik. W klasycznej obudowie na wysoki połysk.


 

Pianino Baldwin

Pianino wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, firma ze 150 letnią tradycją.


 

Pianino Weiss

Niemiecki pianino Weiss w bardzo dobrym stanie. Obudowa biała, półmat.


 

Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, czarny półmat. Wysokość pianina 108cm.


 

Pianino Silent

Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:
– mahoń, półmat.

 

 

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji